Bottecchia

Bottecchia

 

 

Ottavio Bottecchia (1894 - 1927)

İtalya'nın bisiklet tarihindeki ilk büyük yıldızlardandır. 1894 yılında İtalya'da dünyaya gelmiştir. Ailesinin sekizinci çocuğu olması münasebetiyle midir bilinmez İtalyancada sekizinci anlamına gelen "ottavo"'ya selam duran bir ismi vardır. Babasının çalışmak için başka ülkelere göç etmesi sonucu italyancası hiç bir zaman çok iyi olmamıştır. 1. dünya savaşında kendi memleketine dönüp, vatanı için savaşmıştır. Savaş süresince cepheden haberleri, önemli bilgileri üst komutalara artık bir uzvu haline gelen bisikletiyle aktarıp silah arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışmış, bu görevler sırasında 3-4 kez esir düşmesine rağmen her birinden ününe ün katacak şekilde kaçmayı başarmıştır. Bu durumun bir sonucu olarak kendisi savaş sonrası madalyayla ödüllendirilmiştir.


Savaş dönemindeki bu akıl almaz çabalarıyla çok iyi bir bisiklet kondisyonuna sahip olmuştur, savaş sonrası biraz bocaladıktan sonra ise fantastik yarış kariyeri start almıştır. İtalya'dan uzak kaldığı yıllar yüzünden midir bilinmez, anavatanı onun yenilebildiği tek yer olmuştur. 1923 Giro'sunda takımların arasından bireysel bir katılımcı olarak aldığı beşincilik sonucu Fransa'daki takımların ilgisini çeker ve dönemin dominant ismi Henri Pelissier'in takımına katılıp Tour de France macerasına girişir. O sene Pelissier'in kazanmasına yardımcı olarak genel klasman ikinciliğini alır. Sonraki iki sene ise efsaneleşmesini sağlayan muazzam iki zafer, ilki baştan sona sarı mayoyu taşıyarak, ikincisi ise en yakın rakibine 54 dakika fark atarak tour'u kazanan ilk italyan olmayı başarır.


 
Bu zaferler sonrasında 1927 sezonununda bir kez daha tour'a hazırlanırken bir yol kenarında bisikletinden düşer ve bir bisiklet kazasında olabileceğinden çok daha ağır yaralı bir şekilde bulunur, bir çokları kendisinin dönemin faşist yönetimine karşı olması sebebiyle dövülerek öldürüldüğünü söyler, ama tabi ki o dönemki araştırmalardan böyle bir sonuç çıkmaz ve ölüm sebebi belirsiz kalır.

 
20'li yılların tartışmasız en üstün bisiklet ülkesi olan İtalya'nın en büyük cevherlerinden biri olan bu çelimsiz esmer adam için daha sonra iki kez turu kazanacak olan Nicolas Frantz şöyle demiştir, " onu dağ geçişlerinde takip etmek intihara eş değerdir, bunu denerseniz muhtemelen nefessiz kalarak ölürsünüz."


 
Bottecchia

100 yıldan uzun bir zaman önce, şampiyon Ottavio Bottecchia’ nın da direkt işbirliği ile bugünün bisiklet dünyasının tanınan ve tartışmasız mihenk taşı olan Bottecchia markası doğdu. 


 
Bottecchia bisikletleri bir asırdır dizaynı ve teknolojik yenilikleri ile tüm dünya çapında büyük kitlelere ulaştı. Reparto Corse, Tempo Libero, BeGreen ve Graziella markaları ile, Bottecchia profesyoneller için tasarlanan yarış modellerinden, günlük kullanım amacıyla kullanılan şık iki tekerlere ve ekolojik hareketlilik ihtiyacını karşılayan elektrikli modellere kadar bir çok seçenek sunar.


 
2012’de 60’lar İtalya’sının ekonomik patlamasının ikonu efsanevi katlanır bisiklet yeni Grazellia’nın modern ve teknolojik bir şekilde geri dönüşü ile Bottecchia markası büyür ve yükselir.


REDLAB+

Kasların ve kalbin rengi kırmızı, uyarıcı, enerji, hız ve güç ifadesi. Doğumda ilk algıladığımız renk, merkezi sinir sistemini uyararak nabzı hızlandırır. Kusursuz, uyarıcı ve çekişmeli. İşte bu yüzden tutku ve mükemmeliyetçiliğin rengi.RedLab, Reparto Corse’de kullandığımız fikirlerin, teknolojilerin ve tüm yeniliklerin titreşen kalbi. 2016’dan bu yana, araştırma ve geliştirme departmanı, RedLab markalı, kırmızı renkle karakterize edilmiş özel modellerinin tasarımı ve daha iyisini hedefliyor.


Özel kalite, teknoloji ve renkte özgün bisikletler. Tüm RedLab bisikletleri full karbon kadroya sahiptirler ve Venedik el sanatı geleneğine göre tamamen İtalyan el yapımıdır. Özgünlük ve kişiye özel olma, RedLab’ın anlayışıdır. 


Emme3 Gara, Emme695, T2,  Zoncolan ve Gardena, Zoncolan’ın da sloganının dediği gibi, zaten “mükemmel makineler” fakat biz RedLab ile daha ileriye, sınırların ötesine gitmek istiyoruz. Bu özel seri, şu farkındalık ile doğdu, " sınırlar geçilmek için vardır "


Bu sınırlı seri, şimdilik sadece bu yeni yaratıkları inanılmaz performansları ile test eden takımlarımızın hem yarış hem mtb profesyonel sürücülerine sunulmaktadır.


Bottecchia Bisikletlerini mağazamız ve sitemiz https://www.pandabisiklet.com/bottecchia-bisiklet üzerinden inceleyip satın alabilirsiniz.

Bottecchia Dünyası

Limit:
Sıra:
28 sonuçtan 1 ile 28 arası görüntüleniyor.

Panda Bisiklet | pandabisiklet.com © 2018 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır